Prof. Dr. Pim Fortuyn

Prof. Dr. Pim Fortuyn

19 februari 1948 - 6 mei 2002

Ik zal zeggen wat ik denk,
en ik zal doen wat ik zeg...

Op 6 mei, even na zes uur, werd Pim Fortuyn in het Hilversumse Mediapark door meerdere schoten getroffen. Hij had kort daarvoor meegewerkt aan een rechtstreekse radio-uitzending.

Volgens de laatste peilingen zou zijn Lijst Fortuyn de Tweede Kamer-verkiezingen van 15 mei gaan winnen, waarmee het door hem nagestreefde premierschap binnen handbereik lag. Negen dagen voor deze verkiezingen overleed Pim Fortuyn, kort na de aanslag, aan zijn verwondingen.

Pim Fortuyn werd geboren in Velsen en behaalde in 1971 zijn doctoraat sociologie. Negen jaar later promoveerde hij in de sociale wetenschappen. Hij was korte tijd werkzaam bij de SER en was directeur van de OV Studentenkaart BV. In 1990 werd hij bijzonder hoogleraar aan de Erasmus Universiteit in Rotterdam.

"Professor Pim" liet in de media veelvuldig van zich horen, en schuwde de controverse niet. Op flamboyante wijze verkondigde hij zijn mening, die in de loop der jaren zijn neerslag vond in talloze publicaties.

Op 25 november 2001 werd hij gekozen tot lijsttrekker van Leefbaar Nederland. Sinds 20 januari voerde hij de Rotterdamse afdeling van deze partij aan, waarmee hij bij de gemeenteraadsverkiezingen een overtuigende overwinning boekte. Intussen brak hij op 9 februari met de landelijke partij, om twee dagen later de Lijst Pim Fortuyn te presenteren.

Met zijn boek "De puinhopen van paars" als leidraad begon hij aan een politieke opmars die op 6 mei op brute wijze een halt werd toegeroepen. Pim Fortuyn werd 54 jaar.
< Vorige         10081 t/m 10100 van 23934        Volgende >
Who knows what tomorrow brings
In a world, few hearts survive
All I know is the way i feel
When it's real, I keep it alive

The road is long, there are mountains in your way
But we climb a step every day

Love lift us up where we belong, where the eagles cry
On a mountain high
Love lift us up where we belong, far from the world
We know, up where the clear wind blow 
Op 8 mei 2002
om 3:22 getekend door:
r.o.b.i.n. .e.n. .p.a.t.r.i.c.i.a.
Dit is niet ok
het is te gek voor woorden
juist jij de man van woorden
jij ontwikkelaar van een nieuwe politiek
het gevecht van woorden
is door kogels de mond gesnoerd
laten we hopen dat deze man"" alleen ""
maar overspannen was , alleeen met zijn gedachten niet van een groep.
dan blijft tenminsten jou leefbaar nederland oprecht bestaan.
ga naar je pa en ma in een betere wereld
tot ziens in het licht 
Op 8 mei 2002
om 3:17 getekend door:
l.o.b.o.
Dit is niet ok
Met afschuw, verontwaardiging, verdriet... of... laat maar... hier is gewoon geen woord voor. Geen woord om te beschrijven wat er met jouw gebeurd is Pim. Ik kan het eigenlijk nog steeds niet geloven. Na twee avonden en een dag van informatie, na het zien van die verschrikkelijke foto´s en beelden, de vele reacties, de vele bloemen en kaarsjes&#8230;&#8230; Het kan gewoon niet waar zijn&#8230;&#8230; Het kan niet zo zijn dat iemand voor zijn mening wordt vermoord. Niet in Nederland maar ook waar dan ook ter wereld. Laten we maar eens serieus nadenken om de doodstraf weer in te voeren voor idioten die dit soort gruwelijkheden in hun zieke kop halen. Laat dit nu maar eens echt een moment zijn om aan te geven dat het nu echt afgelopen is met de tolerantie. We kunnen nog veel meer stille tochten organiseren maar dat heeft enkel effect op de mensen die toch al geen kwade bedoelingen hebben!!! Het kan toch niet zo zijn dat iemand met een zieke kop maar kan denken "met een paar jaartjes cel en een beetje goed gedrag kom ik er wel vanaf" , of "ik neem een goede advocaat die wel een vormfoutje vindt"
Maak van 6 mei een nationale rouwdag zodat we nog lang kunnen nadenken over het leed wat onze beschaafde democratie is aangedaan. Pim ik hoop dat je nog kunt zien wat er nu allemaal gebeurt en ik hoop dat het ook nu nog zo gaat zoals jij hebt beoogd!!! Mijn oprechte medeleven gaat uit naar familie en naaste vrienden en collegae. Pim you will live forever!!! 
Op 8 mei 2002
om 3:16 getekend door:
J.a.n. .d.e.n. .B.i.g.g.e.l.a.a.r.
Dit is niet ok
Pim,

Rust zacht, het ga je goed. 
Op 8 mei 2002
om 3:14 getekend door:
R.i.c.h.a.r.d.
Dit is niet ok
hij had een hele eigentijdse manier om dingen naar buiten te brengen, hij maakte politiek bijna leuk om naar te kijken!!! maar hoe je het went of keert iemand de kogel door de kop te jagen omdat je het niet eens bent met iemand anders zijn menig daar ga je toch ??? bij stellen... pim r.i.p. 
Op 8 mei 2002
om 3:05 getekend door:
s.a.b.i.n.e.
Dit is niet ok
Pim,
I heard the news on CNN. I'm deeply shocked because of this act of terror. A great leader and liberator has died and the dutch community knows it. Your ideas and way of speech were clear and ment a lot for the people in Holland. U should know u left a treasure to the people of Holland. That treasure is U. I'm deeply ashamed about the way foreign newspapers described and manipulated your ideas. Fact is that U were not a rascist or fascist but a great politician with common sense and power of the people.

May God have your soul. 
Op 8 mei 2002
om 3:04 getekend door:
M.a.r.c.
Dit is niet ok
bedankt voor het tot leven brengen van gevoel voor echte democratie 
Op 8 mei 2002
om 3:00 getekend door:
c.h.r.i.s.t.i.e.n. .L.e.n.t.i.n.k.
Dit is niet ok
Pim jij hebt zoveel gepraat ik weet nu even niets te zeggen.
We missen je uitstraling.

Veel sterkte familie en vrienden 
Op 8 mei 2002
om 2:59 getekend door:
A.d. .v. .D.o.n.g.e.n.
Dit is niet ok
Ik weet niet goed wat ik nou moet zeggen,wel weet ik dat het in en in triest is dat PIM niet openlijk voor zijn mening uit kan komen ,zonder er de gevolgen van te ervaren!!!
PIM we zullen je nooit vergeten,
Vaar-wel PIM 
Op 8 mei 2002
om 2:53 getekend door:
W.i.e.t.e.k.e.
Dit is niet ok
Ik heb je nooit gekend, maar voel wel je gemis. Weggerukt op een manier die puur onmenselijk is.Pim, ik hoop dat je nog ziet wat er nu allemaal gebeurt, dat je weet dat bijna heel Nederland om je treurt.Ik denk dat jij je zegen wel gaat halen, maar niemand zal jou, zoals jezelf kunnen vertalen. Ik ben zeer benieuwd wat er verder gebeurt,als de lucht weer wat is bijgekleurd.Wat nog te zeggen, ik weet t niet.. Tis onbegrijpelijk, een groots verdriet...

( je was een echte waterman, exentriek, ruimdenkend en recht voor z'n raap)

May your body rest in peace, your spirit lives on! 
Op 8 mei 2002
om 2:50 getekend door:
J.e.s.s.i.c.a. .u.i.t. .D.e.n. .B.o.s.c.h.
Dit is niet ok
Een rode roos voor jou, Pim 
Op 8 mei 2002
om 2:42 getekend door:
L.e.a.
Dit is niet ok
"5 mei vierden we onze vrijheid, 6 mei verloren we die" Pim je was een kanjer we zullen je missen.
Oprechte deelname voor familie, vrienden en geest verwanten van Pim Fortuyn. 
Op 8 mei 2002
om 2:42 getekend door:
E.r.i.c.a. .R.o.u.a.l.i.
Dit is niet ok
verslagen door deze laffe misdaad
willen wij onze medeleven laten blijken
door deze condoleance register te tekenen

Pim je was er voor ons, je was eerlijk en duidelijk we zullen je missen maar nooit vergeten

at your service en bedankt

je blijft een kanjer 
Op 8 mei 2002
om 2:41 getekend door:
f.a.m.i.l.i.e. .w.e.s.t.l.a.n.d.
Dit is niet ok
Wat is dit verschrikkelijk. Nog steeds snap ik er niks van. Een geniaal mens wordt vermoord op brute wijze, in Nederland. Het is gewoon niet waar. Maar toch: weer meer nieuws met aanvullende berichten over opbaren, stille tocht, condoleanceregisters, rijen mensen. Niet zo maar iemand is vermoord, dat blijkt uit alle reacties in de media en van alle individuelen. Pim stak zijn kop uit boven het maaiveld en deed dit al jaren, kleurrijk en geestig, soms hard en irritant. Hij was zo heftig aanwezig en zo betrokken met waar hij voor stond dat de heftigheid die hij opriep bij een ander, hem fataal is geworden. Hij had hiervoor beschermd moeten zijn. Door ons. De drieste kaptein van het schip LBN zeilt boven onze hoofden. "Zoek het maar uit daar beneden! Jullie moeten het nu doen zonder mij! Doe je best!!" Ik hoor het hem zeggen.

Vaar-wel, dag Pim. 
Op 8 mei 2002
om 2:41 getekend door:
J.e.t.
Dit is niet ok
Ik had van alles bedacht om te schrijven maar niks lijkt zinvol.

Dus wens ik slechts de familie en vrienden van Pim het aller beste met dit vreselijke verlies. 
Op 8 mei 2002
om 2:41 getekend door:
J...
Dit is niet ok
Verschrikkelijk triest.

Rust in vrede,
en sterkte aan uw nabestaanden. 
Op 8 mei 2002
om 2:40 getekend door:
L.e.o.n. .L.a.m.e.r.s.
Dit is niet ok
Moge PIM's geest nog lang door ons land waren 
Op 8 mei 2002
om 2:40 getekend door:
G.r.e. .e.n. .T.o.o.n.
Dit is niet ok
Lieve pim,
Je zag, je kwam en overwon!
Ik ken je niet maar mis je nu al en weet dat we een engeltje rijker zijn!! 
Op 8 mei 2002
om 2:39 getekend door:
V.e.r.a.
Dit is niet ok
 
Op 8 mei 2002
om 2:39 getekend door:
f.a.m... .J... .O.o.s.t.e.r.b.o.e.r.,. .G.r.o.n.i.n.g.e.n.
Dit is niet ok
dank dank dank, met groot respect,
ook deze dag,
morgen ook,
tot volgende week,

een kritische aanschouwer,
die buigt... 
Op 8 mei 2002
om 2:39 getekend door:
S.t.e.e.f. .V.o.e.r.b.e.e.k.
Dit is niet ok
< Vorige        1 ... 502 503 504 505 506 507 508 ... 1197      Volgende >
Dit register is aangemaakt door:
beheerder
op 6 mei 2002

Contact met beheerder >
Contact met beheerder:


  annuleren

Register verlengen >
Voor dit register is het helaas niet mogelijk een boekje te maken.
Hou me op de hoogte
Wilt u op de hoogte gehouden worden als er nieuwe (nationale) registers geopend worden? Condoleance.nl biedt verschillende mogelijkheden om op de hoogte te blijven, zoals e-mail, Twitter en SMS. Foto