Prof. Dr. Pim Fortuyn

Prof. Dr. Pim Fortuyn

19 februari 1948 - 6 mei 2002

Ik zal zeggen wat ik denk,
en ik zal doen wat ik zeg...

Op 6 mei, even na zes uur, werd Pim Fortuyn in het Hilversumse Mediapark door meerdere schoten getroffen. Hij had kort daarvoor meegewerkt aan een rechtstreekse radio-uitzending.

Volgens de laatste peilingen zou zijn Lijst Fortuyn de Tweede Kamer-verkiezingen van 15 mei gaan winnen, waarmee het door hem nagestreefde premierschap binnen handbereik lag. Negen dagen voor deze verkiezingen overleed Pim Fortuyn, kort na de aanslag, aan zijn verwondingen.

Pim Fortuyn werd geboren in Velsen en behaalde in 1971 zijn doctoraat sociologie. Negen jaar later promoveerde hij in de sociale wetenschappen. Hij was korte tijd werkzaam bij de SER en was directeur van de OV Studentenkaart BV. In 1990 werd hij bijzonder hoogleraar aan de Erasmus Universiteit in Rotterdam.

"Professor Pim" liet in de media veelvuldig van zich horen, en schuwde de controverse niet. Op flamboyante wijze verkondigde hij zijn mening, die in de loop der jaren zijn neerslag vond in talloze publicaties.

Op 25 november 2001 werd hij gekozen tot lijsttrekker van Leefbaar Nederland. Sinds 20 januari voerde hij de Rotterdamse afdeling van deze partij aan, waarmee hij bij de gemeenteraadsverkiezingen een overtuigende overwinning boekte. Intussen brak hij op 9 februari met de landelijke partij, om twee dagen later de Lijst Pim Fortuyn te presenteren.

Met zijn boek "De puinhopen van paars" als leidraad begon hij aan een politieke opmars die op 6 mei op brute wijze een halt werd toegeroepen. Pim Fortuyn werd 54 jaar.
< Vorige         7321 t/m 7340 van 23934        Volgende >
Vier vrijheid, vier 4,5 en 6 mei
Gedenkt, feest, demonstreert ! 
Op 9 mei 2002
om 3:35 getekend door:
F.r.a.n.k.
Dit is niet ok
Wij zijn al een jaar van plan om Nederland te ontvluchten. Niets is hier wat mijn bind. Even twijfelde wij toen jij kwam, maar nu kan in vertellen dat wij binnen 1 jaar vertrokken zijn.

Pim, het ga je goed en tot ziens!! 
Op 9 mei 2002
om 3:07 getekend door:
j.i.m.b.o.
Dit is niet ok
Pim

Schaamte; geen rechts, maar extreem-linksvalt de schande ten deel! 
Op 9 mei 2002
om 2:59 getekend door:
F.r.a.n.s.
Dit is niet ok
Mi comrad Pim

Na wasjna bloe3 ti. 3a plage!
Do zwdanja,
Rolf. 
Op 9 mei 2002
om 2:57 getekend door:
R.o.l.f. .v.a.n. .B.e.n.t.h.e.m.
Dit is niet ok
Pim,

't Was kort maar krachtig!
Je hebt eruit gehaald wat er in zat.

Sandra 
Op 9 mei 2002
om 2:56 getekend door:
S.a.n.d.r.a. .B.l.a.a.u.w.
Dit is niet ok
Pim, jij hebt bereikt wat eigenlijk al vele jaren eerder had moeten gebeuren.
De politiek is (weer) een hoogtepunt van gesprek geworden in NL. Zelfs onder jongeren. En dat is toch denk ik iets wat bv zo'n (sorry) eikel als Melkert niet voor elkaar kreeg. Ik kon mij niet overal vinden in jouw ideeen, maar dat doet er niet toe. Feit is dat jij iets teweeg hebt gebracht wat echt dringend nodig was. Dat iedereen eens stil staat bij wat al die mafkezen in Den Haag allemaal uitvogelen. Diep, diep triest vind ik wat er gebeurd is. Zwaar straffen moet men de dader.
Groeten, Robbert 
Op 9 mei 2002
om 2:51 getekend door:
R.o.b.b.e.r.t. .H.e.l.d.e.r.s.
Dit is niet ok
Lieve Pim,
Rust zacht.
Twente Enschede 
Op 9 mei 2002
om 2:48 getekend door:
M.a.r.t.i.j.n.
Dit is niet ok
Een mooi mens is heen gegaan. In daad door een duivel die op de stoel van God is gaan zitten. Wat je voor ons betekend hebt kon je onmogelijk bevatten. Maar je oprechtheid, je wijsheid en je kwetsbaarheid hebben mij geraakt. Al jaren lezen wij je geschreven gedachten in je collums. Jij had het voor ons moeten worden, de leider met je eerlijkheid, je duidelijkheid en je charisma . In de overtuiging dat je het in jou gestelde vertrouwen niet zou beschamen.
Ik had je graag als mentor gehad. Uit het oog maar niet uit het hart en de gedachte. Rust in vrede 
Op 9 mei 2002
om 2:47 getekend door:
A.s.t.r.i.d.
Dit is niet ok
Beste Pim
Helaas mag je het niet meer persoonlijk (in levende lijve) lezen maar waar jij en ik het over eens waren is voor jou bittere ernst geworden; jij bent zelf het slachtoffer geworden van hetgeen waar je zelf voor streedt.
Het doet mij zeer veel verdriet dat de mensheid nu niet meer kan rekenen op jou en er nu alleen nog vraagtekens rusten op hetgeen wat misschien wel een nieuwe en een betere democratie had kunnen zijn wen/of worden.
Dit alles zal met een sluier bedekt zijn en zal nooit en ik zeg NOOIT bewaarheid worden.
Ik en misschien vele met mij zullen voor hun verdere leven verstoken blijven van één persoon die vele monden deed roeren en die gedachtes losmaakte al was jij er zelfs niet een bij.
Pim we zullen je missen en zullen je gedenken ; je bent slachtoffer geworden van iets waar je zo voor streedt.
Rust in vrede
Johan 
Op 9 mei 2002
om 2:46 getekend door:
J... .A.b.b.i.n.k.
Dit is niet ok
Te weinig tijd,
rust zacht,
MG 
Op 9 mei 2002
om 2:41 getekend door:
M... .G.o.e.b.b.e.l.s.
Dit is niet ok
Beste Pim,

Toen ik hoorde maandagavond wat er was gebeurt was ik totaal van slag. Ik moet eerlijk bekennen dat ik zelden zo van de kaart ben geweest als toen. Zoveel onrecht, dat kan toch niet. Je was een man van zijn woord die er geen doekjes om wond. Je had veel tegenstanders, maar ook veel voorstanders. Als je TV keek zag je louter tegenstanders. Maar nu Pim, nu zie je hoeveel mensen van je houden. Misschien niet allemaal om je politieke satdnpunt, maar wel als mens en als persoonlijkheid. Jij bent de enige reden waarom de mensen de politiek weer zijn gaan volgen. Het zal lang duren voordat ik dit kan accepteren, misschien wel nooit. Vooral de positiviteit die je altijd uitstraalde en de vriendelijkheid hebben me erg aangesproken. Maar ook het enthousiasme, niet dat standaardpraatje, maar gewoo recht uit het hart. Deze klap komt erg hard aan en zal nog erg lang doordreunen in heel Nederland. Pim, het ga je goed en hopelijk besef je dat je mer hebt losgemaakt in dit land dan je had had durven dromen. 
Op 9 mei 2002
om 2:32 getekend door:
K.l.a.a.s.-.J.a.n.
Dit is niet ok
Beste Pim,jij kwam uit voor je mening,doe ik ook.Maar naar mij luistert niemand,naar jou moesten ze luisteren of ze nu wilden of niet.Maar naar bepaalde personen wordt de mening niet gevraagd en sommigen willen bovendien de waarheid niet onder ogen zien.Alles wat je dan zegt is niet waar.Maar wat jij zei kon ik me erg goed in vinden,terecht of niet terecht,maar je zei het wel.Pim,het ga je goed in het hiernamaals en ik hoop je graag nog eens tegen te komen.Tot ziens,Frank. 
Op 9 mei 2002
om 2:28 getekend door:
F.r.a.n.k.
Dit is niet ok
We zijn een goede vriend verloren, maar nog niet de strijd... 
Op 9 mei 2002
om 2:21 getekend door:
M... .S.t.r.i.c.k.e.r.
Dit is niet ok
Ik was een actief tegenstander van de heer Fortuyn qua politieke visie, maar niemand verdient de dood.
mijn gedachten gaan naar de nabestaanden, familie en vrienden... 
Op 9 mei 2002
om 2:19 getekend door:
F.r.a.n.s. .v.a.n. .Z.u.m.m.e.r.e.n.
Dit is niet ok
 
Op 9 mei 2002
om 2:18 getekend door:
Dit is niet ok
gruwelijk!!! Dat zo'n tragedie in een "vrij-denkend" land als Nederland plaats heeft kunnen vinden! Hier blijkt wel weer uit hoe breekbaar vrijheid en democratie zijn. Veel steun, medeleven en kracht toegewenst aan familie, vrienden etc. 
Op 9 mei 2002
om 2:18 getekend door:
L...S... .E.n.k.l.a.a.r.
Dit is niet ok
Pim bedankt voor het opschudden van de nederlandse politiek. 
Op 9 mei 2002
om 2:17 getekend door:
f.a... .B.a.k.k.e.r.
Dit is niet ok
Pim,

jouw verlies is een verlies die nooit meer recht te treken valt,
jou ideën zijn fantastisch!,ze zullen altijd bij ons blijven.Waar jij voor stond,en nu nog voor staat is waar wij voor leven!ik wil je graag bedanken voor alles wat je voor nederland gedaan hebt, je hebt het als het ware voor ons opgenomen,net als broer en/of zus.Met jou voelde de politiek vertrouwd.
Dit is een van de vele redenen dat ik op je ga stemmen!!!ik zal doen wat jij ons
geleerd hebt en probeerde duidelijk te maken, want...

Ik zal zeggen wat ik denk,
en ik zal doen wat ik zeg...

Pim,... 
Op 9 mei 2002
om 2:17 getekend door:
p.e.t.e.r. .v.d. .m. .f.r.o.m. .e.
Dit is niet ok
Hoe heeft dit in vredesnaam kunnen gebeuren en in wat voor een idiote maatschappij leven we vandaag de dag. Geen respect meer voor elkaars standpunten en overtuigingen. 
Op 9 mei 2002
om 2:16 getekend door:
J...A... . .t.e. .G.r.e.v.e.l.i.n.g.e.n.
Dit is niet ok
Geschokt, sprakeloosheid, woede, verdriet, welke emotie het dan ook opwekt...woorden schieten tekort. Ik was het met veel eens, niet met alles...'k dacht dat de wereld (Nederland)zou gaan veranderen met Pim aan de top...echter dat dit deze wending had kunnen krijgen, had niet voor kunnen komen in de ergste nachtmerrie.
Naasten, veel sterkte... 
Op 9 mei 2002
om 2:16 getekend door:
M.a.r.g.a.r.e.t.h.e. .R.e.k.k.e.n.
Dit is niet ok
< Vorige        1 ... 364 365 366 367 368 369 370 ... 1197      Volgende >
Dit register is aangemaakt door:
beheerder
op 6 mei 2002

Contact met beheerder >
Contact met beheerder:


  annuleren

Register verlengen >
Voor dit register is het helaas niet mogelijk een boekje te maken.
Hou me op de hoogte
Wilt u op de hoogte gehouden worden als er nieuwe (nationale) registers geopend worden? Condoleance.nl biedt verschillende mogelijkheden om op de hoogte te blijven, zoals e-mail, Twitter en SMS. Foto