Prof. Dr. Pim Fortuyn

Prof. Dr. Pim Fortuyn

19 februari 1948 - 6 mei 2002

Ik zal zeggen wat ik denk,
en ik zal doen wat ik zeg...

Op 6 mei, even na zes uur, werd Pim Fortuyn in het Hilversumse Mediapark door meerdere schoten getroffen. Hij had kort daarvoor meegewerkt aan een rechtstreekse radio-uitzending.

Volgens de laatste peilingen zou zijn Lijst Fortuyn de Tweede Kamer-verkiezingen van 15 mei gaan winnen, waarmee het door hem nagestreefde premierschap binnen handbereik lag. Negen dagen voor deze verkiezingen overleed Pim Fortuyn, kort na de aanslag, aan zijn verwondingen.

Pim Fortuyn werd geboren in Velsen en behaalde in 1971 zijn doctoraat sociologie. Negen jaar later promoveerde hij in de sociale wetenschappen. Hij was korte tijd werkzaam bij de SER en was directeur van de OV Studentenkaart BV. In 1990 werd hij bijzonder hoogleraar aan de Erasmus Universiteit in Rotterdam.

"Professor Pim" liet in de media veelvuldig van zich horen, en schuwde de controverse niet. Op flamboyante wijze verkondigde hij zijn mening, die in de loop der jaren zijn neerslag vond in talloze publicaties.

Op 25 november 2001 werd hij gekozen tot lijsttrekker van Leefbaar Nederland. Sinds 20 januari voerde hij de Rotterdamse afdeling van deze partij aan, waarmee hij bij de gemeenteraadsverkiezingen een overtuigende overwinning boekte. Intussen brak hij op 9 februari met de landelijke partij, om twee dagen later de Lijst Pim Fortuyn te presenteren.

Met zijn boek "De puinhopen van paars" als leidraad begon hij aan een politieke opmars die op 6 mei op brute wijze een halt werd toegeroepen. Pim Fortuyn werd 54 jaar.
< Vorige         8381 t/m 8400 van 23934        Volgende >
pim ik hoop dat je gelukkig bent nu je weer met dierbaren verenigd bent en zet je missie daar voort laat je dood niet voor niets zijn geweest 
Op 8 mei 2002
om 17:59 getekend door:
l.i.a.
Dit is niet ok
Ik hoop dat je meer vrede boven hebt dan hier beneden.
Pim was een goed voobeeld voor het land Rest In Peace 
Op 8 mei 2002
om 17:58 getekend door:
S.e.b.a.s.t.i.a.a.n.
Dit is niet ok
lieve pim DIT HAD NOOIT MOGEN GEBEUREN!! rust zacht ! 
Op 8 mei 2002
om 17:58 getekend door:
k.i.m.b.e.r.l.e.y.
Dit is niet ok
Lieve Pim,het is onbeschrijvelijk erg wat er is gebeurd en we zullen je erg missen maar nooit vergeten. jouw ideeen waren heel erg juist en je was buiten dat een erg lieve man nogmaals we zullen je erg missen en altijd van je houden. we wensen de familie en vrienden erg veel sterkte toe 
Op 8 mei 2002
om 17:58 getekend door:
F.a.m. .D.e. .R.o.o.s.
Dit is niet ok
 
Op 8 mei 2002
om 17:57 getekend door:
M.a.r.k. .B... .M.o.z.e.s.
Dit is niet ok
4 mei, doden herdenking, 5 mei bevreidingsdag, 6 mei, een schot in onze democratie, een schot in een mens van vlees en bloed, een schot in vreiheid en liefde van iedereen, waarom, om z'n mening!, om z'n sexuele geaardheid!, om z'n leefwijze!, om z'n extremen!, in ons vrij-denkend nederland...
laten we hopen dat het leven van deze mens NIET VOOR NIETS is geweest
beste pim, rust zacht . 
Op 8 mei 2002
om 17:55 getekend door:
j.a.c.k.
Dit is niet ok
Lieve Pim,we leefden heel erg met jou mee.Jij was 1 uit duizend.Een tweede zoals jij zal er niet meer komen.
Ik hoop dat jouw ideen voort blijven leven,want jij was tenminste iemand die de waarheid boven water liet komen.
Het heengaan van jou doet ons harten heel erg verdriet.Ik hoop ondanks dat,dat je toch in ons midden blijft.En dat we in de toekomst een standbeeld van jou kunnen zien,vor onze nakomelingen.Dit is een geschiedenis om nooit te vergeten.

Rust zacht PimxxFam:Ajodhiasingh 
Op 8 mei 2002
om 17:55 getekend door:
A.n.j.a.n.i.e.
Dit is niet ok
We waren wakker geschud in Nederland door een man met zo'n sterk garisma.
Niet altijd hoef je achter een mens zijn ideen te staan in alles wat hij zegt, maar dit had niet mogen gebeuren.
Rust in vrede in het geloof wat je had en waar je zo voor geknokt hebt.
Sies 
Op 8 mei 2002
om 17:54 getekend door:
S.i.e.s.
Dit is niet ok
Hierbij betuig ik allereerst mijn medeleven aan de nabestaanden.

Uitgaande van de manier waarop hij zijn stellingen verwoordde was ik het vaak niet met hem eens, maar deze aanslag is een aanslag op elke vorm van vrijheid, op elke vorm van respect, voor ieder mens.

Ik vond hem de hoofdrolspeler in een drama waarin niemand vrijuit gaat: de zogenaamd onafhankelijke media, de politiek, een ieder die zijn vooroordelen de vrije loop liet. Ik heb het gevoel dat de ommekeer waar zijn aanwezigheid voor zou zorgen in de kiem is gesmoord. We zitten met z'n allen op een punt waar we met z'n allen uit moeten zien te komen. Geen van de idiote acties van enkelingen kunnen ons verder helpen, noch de haat van velen. De grootste illusie die we kunnen hebben is dat hier een verantwoordelijke partij voor aan te wijzen is. Het is een proces waar we met z'n allen inzitten, het is een situatie waar we allemaal aan bijdragen. Laat dit dan een positieve zijn!

Geen enkel mens zou zijn leven moeten verliezen voor het laten voortleven van haat, noch voor het in stand houden van vooroordelen. Dit kan enkel het moorden rechtvaardigen.

Pim, rust in vrede. 
Op 8 mei 2002
om 17:54 getekend door:
J.e.r.o.e.n.
Dit is niet ok
Pim, je had m'n stem...en nog steeds...
We krijgen je nooit meer terug, maar je ideeen gaan niet verloren...althans, als het aan mij ligt niet.
Pim, bedankt! We zullen je missen...:( 
Op 8 mei 2002
om 17:54 getekend door:
A.n.g.e.l.a.
Dit is niet ok
PIM,

IK KENDE JE NIET PERSOONLIJK, MAAR OOH WAT HAD/HEB IK EEN RESPECT VOOR JOUW ALS MENS!!!
VOOR JE DOEN EN LATEN,
VOOR JE GEDACHTEGOED,
VOOR JE INTELLIGENTIE,
VOOR JE UITSTRALING,
VOOR JE LEF,
VOOR JE VECHTLUST,
VOOR JE PERSOONLIJKHEID,
KORT OM VOOR ALLES, WAT JOUW MAAKTE TOT DE PIM DIE WIJ NU VOOR ALTIJD MOETEN MISSEN,
HET LEVEN ZAL NOOIT MEER HETZELFDE ZIJN ZONDER JOU,
IK HOOP DAT JE RUST ZAL VINDEN, IN IEDERGEVAL KAN DE EEUWIGE ROEM JOU NOOIT MEER WORDEN ONTNOMEN.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

.
.
.
.
RUUD H. TILROE 
Op 8 mei 2002
om 17:53 getekend door:
R.U.U.D. .H... .T.I.L.R.O.E.
Dit is niet ok
'At your service'... Het is vreselijk dat zo'n aanwinst voor onze samenleving nu niet meer is. Pim is dood en daarmee is de stem van Nederland vermoord. We zijn verslagen. Iedereen veel sterkte. Rust zacht. 
Op 8 mei 2002
om 17:52 getekend door:
M.a.r.i.k.o.
Dit is niet ok
Pimmutje...
Zo noemden we je al... Spottend, maar toch ook wel bewonderend... Ook al was ik niet van plan op je te stemmen, omdat ik je ideeen niet altijd deel, toch heb ik bewonderingvoor wat je hebt gedaan voor Nederland... Het is het ergste voor je nabestaanden, en ik wens hen ook heel veel sterkte... ik hoop dat men nu volgende week nadenkt... we hebben immers niks aan emotionele stemmen... Condoleances moeten hier worden achtergelaten, niet op het stembiljet...
Het ga je goed Pim.
liefs
marja 
Op 8 mei 2002
om 17:52 getekend door:
M.a.r.j.a.
Dit is niet ok
ik vind het diep triest dat Pim zonder beveiliging rondliep.zo was hij erg kwetsbaar.bedankt pim.sterkte familie 
Op 8 mei 2002
om 17:52 getekend door:
p.i.e.t.
Dit is niet ok
Het is niet eerlijk dat iemand zo van het leven beroofd word.Jij gaf de mensen in Nederland hoop,ook al waren ze het soms niet met alle dingen eens.Jij zij je mening en dat koste je jeleven.Het is jammer dat we onze leider hebben verloren maar we houden de moet erin. 
Op 8 mei 2002
om 17:52 getekend door:
m.i.c.h.a.e.l. .d.e. .b.a.a.r.
Dit is niet ok
Niet te geloven dat dit is gebeurd.
We verliezen een goed en eerlijk mens.
Ik wens familie en vrienden heel veel sterkte toe! 
Op 8 mei 2002
om 17:50 getekend door:
M... .D.r.i.e.s.s.e.n.
Dit is niet ok
Lieve Pim

Woorden schieten tekort...
Hoe bestaat het dat EEN GEK een einde aan jou leven kon maken.
Niet iedereen hoeft het met elkaar eens te zijn, maar daarom iemands leven te nemen... onbegrijpelijk!
Ik wens de familie en vrienden heel veel sterkte in deze moelijke tijd.

Veel liefs van Karin 
Op 8 mei 2002
om 17:50 getekend door:
K. .v.a.n. .d.e.r. .M.e.e.r.
Dit is niet ok
Je had je statements die je hoogstwaarschijnlijk fataal zijn geworden. Als dat werkelijk zo is zullen er meer volgen. Jouw woord leeft voort.
Rust zacht. 
Op 8 mei 2002
om 17:47 getekend door:
C.o.e.n. .B.e.r.w.a.l.d.
Dit is niet ok
In onze samenleving is een groot man
van ons afgenomen.
Waarom omdat je je mening niet mag
verkondigen in onze eigen democratie
Je kon de mening van een groot gedeelte van ons volk verwoorden deze kans is voorlopig verkeken hoe nu verder.
RUST ZACHT LIEVE PIM !!! 
Op 8 mei 2002
om 17:47 getekend door:
h.a.n.n.e.s. .d.e. .p.a.u.w.
Dit is niet ok
Lieve Pim ,
Ik vind het heel erg wat er is gebeurd en ik zal je erg missen. Maar ik weet ook zeker dat je ergens bent waar je het erg goed hebt en op die plek kun je ook alles zien wat er hier gebeurd en dat is toch een troost. Ik heb altijd achter je gestaan en dat zal ik ook blijven doen. De familie en vrienden van Pim wens ik veel sterkte in deze moeilijke tijd. 
Op 8 mei 2002
om 17:47 getekend door:
i.n.g.e.b.o.r.g. .d.e. .R.o.o.s.
Dit is niet ok
< Vorige        1 ... 417 418 419 420 421 422 423 ... 1197      Volgende >
Dit register is aangemaakt door:
beheerder
op 6 mei 2002

Contact met beheerder >
Contact met beheerder:


  annuleren

Register verlengen >
Voor dit register is het helaas niet mogelijk een boekje te maken.
Hou me op de hoogte
Wilt u op de hoogte gehouden worden als er nieuwe (nationale) registers geopend worden? Condoleance.nl biedt verschillende mogelijkheden om op de hoogte te blijven, zoals e-mail, Twitter en SMS. Foto