Prof. Dr. Pim Fortuyn

Prof. Dr. Pim Fortuyn

19 februari 1948 - 6 mei 2002

Ik zal zeggen wat ik denk,
en ik zal doen wat ik zeg...

Op 6 mei, even na zes uur, werd Pim Fortuyn in het Hilversumse Mediapark door meerdere schoten getroffen. Hij had kort daarvoor meegewerkt aan een rechtstreekse radio-uitzending.

Volgens de laatste peilingen zou zijn Lijst Fortuyn de Tweede Kamer-verkiezingen van 15 mei gaan winnen, waarmee het door hem nagestreefde premierschap binnen handbereik lag. Negen dagen voor deze verkiezingen overleed Pim Fortuyn, kort na de aanslag, aan zijn verwondingen.

Pim Fortuyn werd geboren in Velsen en behaalde in 1971 zijn doctoraat sociologie. Negen jaar later promoveerde hij in de sociale wetenschappen. Hij was korte tijd werkzaam bij de SER en was directeur van de OV Studentenkaart BV. In 1990 werd hij bijzonder hoogleraar aan de Erasmus Universiteit in Rotterdam.

"Professor Pim" liet in de media veelvuldig van zich horen, en schuwde de controverse niet. Op flamboyante wijze verkondigde hij zijn mening, die in de loop der jaren zijn neerslag vond in talloze publicaties.

Op 25 november 2001 werd hij gekozen tot lijsttrekker van Leefbaar Nederland. Sinds 20 januari voerde hij de Rotterdamse afdeling van deze partij aan, waarmee hij bij de gemeenteraadsverkiezingen een overtuigende overwinning boekte. Intussen brak hij op 9 februari met de landelijke partij, om twee dagen later de Lijst Pim Fortuyn te presenteren.

Met zijn boek "De puinhopen van paars" als leidraad begon hij aan een politieke opmars die op 6 mei op brute wijze een halt werd toegeroepen. Pim Fortuyn werd 54 jaar.
< Vorige         8941 t/m 8960 van 23934        Volgende >
ik gedenk u met heel mijn hart en ik was het vaak met u eens maar we moeten nu afscheid van u nemen. 
Op 8 mei 2002
om 14:05 getekend door:
T.U.U.T.
Dit is niet ok
He lieve Pim, ik kan maar niet begrijpen wat er is gebeurd...
Wat ik zo geweldig aan je vond is, jij zei wat je dacht en je wilde het ook nog ten uitvoer brengen, alleen kan dat helaas niet meer door jou persoonlijk gebeuren.Wat ik heel erg vind.
Toen ik jou voor het eerst op tv zag dacht ik nog van ;die heeft een uitgesproken mening,maar zeker wel een goede.Toe ik later meer hoorde over Pim Fortuyn en LPF, dacht ik toch bij mij eigen, die man heeft toch wat bereikt, alleen heb je net niet genoeg mogen bereiken van de man die je zo gruwlijk om het leven heeft gebracht...
Het is niet te begrijpen voor worrden wat er is gebeurd, pure schending van de democratie. Geef je hier in Nederland ook eens je mening, die word meteen afgekapt door moord, is dit nou leefbaar nederland?onleefbaar wil je zeggen!
Ik kan alleen maar met je meeleven Pim, ik stem op LPF, wat juist iedereen moet doen.
Dat ze gewoon niet eerder hebben kunnen inzien dat jij het goed bedoelt. Jij was voor mij de persoon die me overhaalde om in de politiek te interresseren, niemand anders, eerder heb ik me er niet voor geinterresseerd.Je kwam zo krachtig over op de mensen, ik wou dat je dit nog kon lezen...veel sterkte voor familie Fortuyn!!!
Lieve Pim, Rust zacht en denk nog aan de mensen die wel om je geven!!!KUS Manon 
Op 8 mei 2002
om 14:05 getekend door:
M.a.n.o.n.
Dit is niet ok
Beste Pim,

Het volgend lied is voor ook jouw geschreven.
En heeft nu nog meer betekenis gekregen.


Wilhelmus van Nassouwe
ben ik, van Duitsen bloed,
den vaderland getrouwe
blijf ik tot in den dood.
Een Prinse van Oranje
ben ik, vrij onverveerd,
den Koning van Hispanje
heb ik altijd geëerd.

In Godes vrees te leven
heb ik altijd betracht,
daarom ben ik verdreven,
om land, om luid gebracht.
Maar God zal mij regeren
als een goed instrument,
dat ik zal wederkeren
in mijnen regiment.


Leve Vlag, Koninkrijk en Fortuijn 
Op 8 mei 2002
om 14:04 getekend door:
P.S.K.
Dit is niet ok
Lieve Pim,

Al kende ik je niet persoonlijk en , het leek wel alsof ik je kende. ! zeker nu naar wat er allemaal al in de media over geweest is, de laaste paar dagen. (en) ook al zou ik waarschijnlijk niet op je gestemd hebben (ik was het niet met alles eens van je ideeën), maar: misschien nu wel.! Ik vind het heel erg wat er gebeurd is en dat zoiets kan in Nederland.! !!!Tegerlijkertijd was ik -ook- eral en beetje bang voor, nadat je in de media had verteld over je bedrreigingen. /OF eigenlijk: de bedreigingen die je ontving.

Ipv gister persoonlijk naar het stadhuis in R'dam gaan om je condoleance-register te tekenen, wilde ik dit PERSOONLIJK vanochtend op Internet doen. Mede namens mijn vriend.
'
wij vinden het heel erg wat gebeurd is en wensen jou en jouw familie
Ik wens jou toe: rust zacht en dat God zich over jou mag ontfermen en jouw familie (envrienden) : veel sterkte met het verwerken van dit (grote !) verlies.

Henny en Jaap. 
Op 8 mei 2002
om 14:03 getekend door:
H.e.n.n.y. .d.e. .S.w.a.r.t.
Dit is niet ok
Vreselijk dat dit moest gebeuren.
Mijn gedachten gaan uit naar alle nabestaanden van Dhr. Fortuyn.
Hopelijk is Nederland goed wakker nu en gaan we er met z'n allen iets aan doen

maartje 
Op 8 mei 2002
om 14:03 getekend door:
m.a.a.r.t.j.e.
Dit is niet ok
waarom moest jij nou vermoord worden??? jij bracht tenminste leven in de saaie nederlandse politiek!!! ik hoop dat je nu op de goede plek bent vaarwel kale knakker 
Op 8 mei 2002
om 14:02 getekend door:
A.a.l.t. .S.t.i.j.f.
Dit is niet ok
Weer een geval van zinloos geweld!
Wanneer stopt deze trend?
Familie, vrienden en dierbaren, gecondoleerd namens het team van Expert Barneveld. 
Op 8 mei 2002
om 14:02 getekend door:
E.x.p.e.r.t. .B.a.r.n.e.v.e.l.d.
Dit is niet ok
wij wensen de fam:Fortuyn heel veel sterkte ,met het verlies van Pim. 
Op 8 mei 2002
om 14:02 getekend door:
g.e.r.
Dit is niet ok
waarom? ik dacht zoals zovelen met mij dat zoiets niet kan in nederland!!! maar blijkbaar toch..
we moeten gewoon doorgaan met het steunen en geloven in lijst fortuyn. ik in ieder geval wel... 
Op 8 mei 2002
om 14:02 getekend door:
p.a.u.l.i.e.n.
Dit is niet ok
Jammer maar helaas. Meneer Fortuyn ik vond u werkelijk een eikel. Sommige ideeën waren aardig, maar niet meer dan dat. Politiek leeft weer onder het volk en dat is heel erg goed.
Ondanks dat ik het niet eens ben met veel ideeën van LPF heeft de partij recht op zijn bestaan, immers we leven in een democratie.
Daarom vind ik het walgelijk dat u beroofd bent van uw leven om uw politieke standpunt. Dit kan en mag niet in welke samenleving dan ook, zeker niet in het meest democratische land van de wereld. Daarom betreur ik uw dood en de klap op de democratie zeer!! 
Op 8 mei 2002
om 14:01 getekend door:
N.i.c.k.
Dit is niet ok
pim, geschokt ja dat ben ik dat dit nu jou moet overkomen jij was de persoon die nederland wakker schudde waarom nou jij ik zal je missen hopelijk is de politiek wakker geschud

PIM RUST ZACHT 
Op 8 mei 2002
om 14:01 getekend door:
m.a.r.j.o.n.
Dit is niet ok
Als er nooit meer een morgen zou zijn.En de zon in slaap viel met de maan.
Heb je enig idee wat het met je zou doen als je nog maar 1 DAG zou bestaan.Zou je huid zich weer vullen met vuur voor de eeuwige schaamte bereid kijk je niet meer benauwd naar het blok aan muur.Kwam je los uit de greep van de tijd.ZOUDEN ZORGEN NIET LANGER JE LEVEN BEPALEN.En had je voor alleen je eigen ontzag. Al was het dan maar voor 1 dag.
Zou de toekomst niet langer je denken beheersen.

Rust zacht pim

Dikke kus jennifer van 15 
Op 8 mei 2002
om 14:01 getekend door:
J.e.n.n.i.f.e.r.
Dit is niet ok
Pim, ik heb hier geen woorden voor...Het doet me veel verdriet.

Sterkte voor alle nabestaanden en vrienden die je zo lief hadden.

Jij deed wat wij denken.
Dank je.

Liefs, Hans 
Op 8 mei 2002
om 14:01 getekend door:
H.a.n.s.
Dit is niet ok
beste pim hoewel ik niet met je eens was , had je in een aantal dingen wel gelijk .
ik hoop dat ze de dader op het stadhuisplein vast nagelen en we allemaal mogen bekogelen.
rust zacht beste pim je verdiende het niet. 
Op 8 mei 2002
om 14:01 getekend door:
c... .v.a.n. .d.e. .g.r.a.a.f.
Dit is niet ok
Dear Pim,

Alles wat je zie, was alles wat ik, sorry, wat WIJ, dachten. Ik heb er geen woorden voor, hoe dit heeft kunnen gebeuren. Maar Pim, als je dit leest: Je gedachten leven voort in ons, You had a dream, we will make that dream come true! The show must go on!
Pim, rust zacht... 
Op 8 mei 2002
om 14:01 getekend door:
B.W.
Dit is niet ok
Pim
ik hoop dat u nu naar ons kijkt en evengoed blijft zorgen dat de politiek goed doorgaat al bent u er zelf niet bij.Ik vind het echt verschrikkelijk wat er gebeurd is.Dat als je alleen je mening uit in een land waar je je mening ook MAG uiten dat je dan VERMOORD wordt...Dit gaat echt te ver...
Pim Rust Zacht...
liefs ikke... 
Op 8 mei 2002
om 14:01 getekend door:
i.k.k.e.
Dit is niet ok
Lieve Pim, jij was ons grote voorbeeld. Wij balen ervan dat je niet meer bij ons bent. Maar we zullen je in ons hart altijd bij ons dragen. Het leven zal niet meer hetzelfde zijn zonder jou...

We houden van je, Marleen en Tom 
Op 8 mei 2002
om 14:01 getekend door:
M.a.r.l.e.e.n. .e.n. .T.o.m.
Dit is niet ok
Lieve Pim,
Het is gewoon niet te geloven dat dit is gebeurd! Het is zo bizar.
Je was een fantastische man!
Ik wil de nabestaanden erg veel sterkte toewensen.
Rust zacht. 
Op 8 mei 2002
om 14:00 getekend door:
M.o.n.i.q.u.e.
Dit is niet ok
er zijn geen woorden meer,
alleen waanzin 
Op 8 mei 2002
om 14:00 getekend door:
c.a.r.o.l.i.n.e.
Dit is niet ok
Ik gedenk Pim Fortuyn namens onze hele zangvereniging , genacht oenze lieve pim 
Op 8 mei 2002
om 14:00 getekend door:
K.l.o.a.s.e.r.
Dit is niet ok
< Vorige        1 ... 445 446 447 448 449 450 451 ... 1197      Volgende >
Dit register is aangemaakt door:
beheerder
op 6 mei 2002

Contact met beheerder >
Contact met beheerder:


  annuleren

Register verlengen >
Voor dit register is het helaas niet mogelijk een boekje te maken.
Hou me op de hoogte
Wilt u op de hoogte gehouden worden als er nieuwe (nationale) registers geopend worden? Condoleance.nl biedt verschillende mogelijkheden om op de hoogte te blijven, zoals e-mail, Twitter en SMS. Foto