Prof. Dr. Pim Fortuyn

Prof. Dr. Pim Fortuyn

19 februari 1948 - 6 mei 2002

Ik zal zeggen wat ik denk,
en ik zal doen wat ik zeg...

Op 6 mei, even na zes uur, werd Pim Fortuyn in het Hilversumse Mediapark door meerdere schoten getroffen. Hij had kort daarvoor meegewerkt aan een rechtstreekse radio-uitzending.

Volgens de laatste peilingen zou zijn Lijst Fortuyn de Tweede Kamer-verkiezingen van 15 mei gaan winnen, waarmee het door hem nagestreefde premierschap binnen handbereik lag. Negen dagen voor deze verkiezingen overleed Pim Fortuyn, kort na de aanslag, aan zijn verwondingen.

Pim Fortuyn werd geboren in Velsen en behaalde in 1971 zijn doctoraat sociologie. Negen jaar later promoveerde hij in de sociale wetenschappen. Hij was korte tijd werkzaam bij de SER en was directeur van de OV Studentenkaart BV. In 1990 werd hij bijzonder hoogleraar aan de Erasmus Universiteit in Rotterdam.

"Professor Pim" liet in de media veelvuldig van zich horen, en schuwde de controverse niet. Op flamboyante wijze verkondigde hij zijn mening, die in de loop der jaren zijn neerslag vond in talloze publicaties.

Op 25 november 2001 werd hij gekozen tot lijsttrekker van Leefbaar Nederland. Sinds 20 januari voerde hij de Rotterdamse afdeling van deze partij aan, waarmee hij bij de gemeenteraadsverkiezingen een overtuigende overwinning boekte. Intussen brak hij op 9 februari met de landelijke partij, om twee dagen later de Lijst Pim Fortuyn te presenteren.

Met zijn boek "De puinhopen van paars" als leidraad begon hij aan een politieke opmars die op 6 mei op brute wijze een halt werd toegeroepen. Pim Fortuyn werd 54 jaar.
< Vorige         6961 t/m 6980 van 23934        Volgende >
Zoiets had nooit mogen gebeuren. Het is toch belachelijk dat je niet eens meer je eigen mening mag geven. Pim heeft zoveel wakker geschud in Nederland. Hij was er voor het volk, hij sprak voor het volk. Dit had nooit mogen gebeuren... 
Op 9 mei 2002
om 14:06 getekend door:
N.a.d.i.n.e.
Dit is niet ok
Nog steeds ontdaan over het gebeurde. Hoe is het mogelijk dat in een rechtstaat als Nederland een klimaat ontstaat waarin een gek op kan staan om een politieke moor te plegen.
Mij gevoelens van medeleven voor de naasten van de heer Fortuyn.

Maarten Jansen - Helmond 
Op 9 mei 2002
om 14:06 getekend door:
M.a.a.r.t.e.n. .J.a.n.s.e.n.
Dit is niet ok
Eindelijk werd het politiek zootje in Den Haag wakker geschud. Eindelijk was er iemand die luidop durfde te zeggen wat velen van ons alleen durfden te denken. Eindelijk was er iemand die de politiek deed doen leven. En uiteindelijk was er een gestoorde gek die er een einde aan maakte.

Pim, ik hoop dat je een plek hebt gevonden waar een ieders eigen mening geldt. Bedankt, je was een topper! M. 
Op 9 mei 2002
om 14:06 getekend door:
m.a.r.t.i.n.e.
Dit is niet ok
weg Pim, weg democratie,schande! 
Op 9 mei 2002
om 14:05 getekend door:
F.A.M. .V.A.N. .D.i.j.k.
Dit is niet ok
Ik was het niet altijd met je eens,PIM, maar dit had nooit mogen gebeuren.. gewoon simpel weg niet normaal...

rust zacht pim, groetjes Bianca 
Op 9 mei 2002
om 14:04 getekend door:
b.i.a.n.c.a.
Dit is niet ok
beste pim
je hebt dit niet verdient
Je zei wat het volk dacht
Je was een mooie man
Nederland zal je missen 
Op 9 mei 2002
om 14:04 getekend door:
J.a.s.p.e.r. .d.e.n. .R.o.o.i.j.e.n.
Dit is niet ok
Toen ik al die bloemen zag,
En al die groene takken, heel teer groen,
Vertolkten zij
Elk takje
Elke bloem
Een laatste groet
Een allerlaatste zoen...

Je was een voorbeeld voor velen... 
Op 9 mei 2002
om 14:04 getekend door:
S.i.r.o.n.a. .d.e. .R.u.i.t.e.r.
Dit is niet ok
Pim je dood is niet voor niets geweest, wij wensen je dierbaren veel sterkte in deze moeilijke tijd. 
Op 9 mei 2002
om 14:02 getekend door:
d.e. .h.e.l.e. .f.a.m.i.l.i.e.
Dit is niet ok
Waarom? 
Op 9 mei 2002
om 14:01 getekend door:
d.w.i.e.z.
Dit is niet ok
Op de eerste plaats ontzettend veel sterkte voor de familie, vrienden en andere nabestaanden. Ik leef diep met jullie mee.
Pim jij was het helemaal voor Nederland en we zullen je dan ook NOOIT vergeten. Hoe heeft zoiets kunnen gebeuren, verschrikkelijk.
Pim, we missen je nu al!!! 
Op 9 mei 2002
om 13:59 getekend door:
Dit is niet ok
Pim zou gezegt hebben.
Treur niet om mij ik ben niet DOOD.
Het was slechts mijn lichaam die mij verliet.
Ik ben pas dood als jullij mij zijn vergeten.
Ik leef nu verder in mijn andere partijleden .
Stem op PIM FORTUYN 
Op 9 mei 2002
om 13:57 getekend door:
c.i.n.d.y.
Dit is niet ok
diep geschokt door dit einde... net voordat alles zou gaan beginnen !
ik ben er kapot van. pim vertegenwoordige ons land zoals niemand ooit eerder deed. je bent voor altijd een HELD ! 
Op 9 mei 2002
om 13:56 getekend door:
a.
Dit is niet ok
Pim, Nederland was vol, maar leeg zonder jou ! We zullen je missen, en we hopen dat jouw bijzondere werk door anderen voortgezet zal worden !
Mijn stem krijg je alsnog !!! 
Op 9 mei 2002
om 13:55 getekend door:
C.a.r.l.a.
Dit is niet ok
beste pim
We dachten dat je in nederland voor je mening uit mocht komen .Je maakte de politiek interessant en schudde de rest wakker.Je zei wat je dacht.
Sterkte aan eenieder die je liefhad 
Op 9 mei 2002
om 13:55 getekend door:
h.a.n. .e.n. .m.a.r.i.t.
Dit is niet ok
Beste Pim

Mijn stem heb je en zul je altijd houden.
Je hebt op mij een onuitwisbare indruk gemaakt.
Het is zo onrechtvaardig... 
Op 9 mei 2002
om 13:55 getekend door:
C.l.a.u.d.i.a.
Dit is niet ok
Zo Ad Melkert, Zo Tom de Graaf, Zo lulletje Rosemöller...
Hebben jullie het nu voor elkaar?
is dit hoe jullie campagne voeren?
een eerlijke man zo in de grond trappen en hem vergelijken met Hitler of Le Pen?
jullie zijn ziek!
Pim ik heb het onderwerp van de Islamisering tegen onze cultuur gelezen en...
je hebt gelijk jongen, JIJ ziet het tenminste...
wat is nou ONZE basis? Pim, door jou dood zullen wij misschien wel nooit meer vinden waar we naar op zoek zijn, we hopen het tegendeel, Rust in Vrede 
Op 9 mei 2002
om 13:54 getekend door:
B.a.r.t. .v.a.n. .S.l.u.i.s.
Dit is niet ok
ik zal zeggen wat ik denk,
en ik zal doen wat ik zeg...
blijkbaar is dat toch niet mogelijk in ons land..
Pim rust in vrede.
ik heb van je genoten

afz cindey uut grunn. 
Op 9 mei 2002
om 13:53 getekend door:
c.i.n.d.e.y.
Dit is niet ok
Dat in Nederland zoiets gebeurd,
het is onbegrijpelijk.
Dat door woorden,mensen tot zoiets,
in staat zijn

PIM rust zacht!!! 
Op 9 mei 2002
om 13:52 getekend door:
b.e.r.t.
Dit is niet ok
het is te gek voor woorden dat dit jou moest overkomen .

Carla 
Op 9 mei 2002
om 13:51 getekend door:
C.a.r.l.a. .W.e.n.s.i.n.k.
Dit is niet ok
vreselijk dat dit moest gebeuren.
rust zacht meneer fortuyn. 
Op 9 mei 2002
om 13:50 getekend door:
f.a.m. .v.a.n. .d.e.r. .m.a.s.t.
Dit is niet ok
< Vorige        1 ... 346 347 348 349 350 351 352 ... 1197      Volgende >
Dit register is aangemaakt door:
beheerder
op 6 mei 2002

Contact met beheerder >
Contact met beheerder:


  annuleren

Register verlengen >
Voor dit register is het helaas niet mogelijk een boekje te maken.
Hou me op de hoogte
Wilt u op de hoogte gehouden worden als er nieuwe (nationale) registers geopend worden? Condoleance.nl biedt verschillende mogelijkheden om op de hoogte te blijven, zoals e-mail, Twitter en SMS. Foto