Prof. Dr. Pim Fortuyn

Prof. Dr. Pim Fortuyn

19 februari 1948 - 6 mei 2002

Ik zal zeggen wat ik denk,
en ik zal doen wat ik zeg...

Op 6 mei, even na zes uur, werd Pim Fortuyn in het Hilversumse Mediapark door meerdere schoten getroffen. Hij had kort daarvoor meegewerkt aan een rechtstreekse radio-uitzending.

Volgens de laatste peilingen zou zijn Lijst Fortuyn de Tweede Kamer-verkiezingen van 15 mei gaan winnen, waarmee het door hem nagestreefde premierschap binnen handbereik lag. Negen dagen voor deze verkiezingen overleed Pim Fortuyn, kort na de aanslag, aan zijn verwondingen.

Pim Fortuyn werd geboren in Velsen en behaalde in 1971 zijn doctoraat sociologie. Negen jaar later promoveerde hij in de sociale wetenschappen. Hij was korte tijd werkzaam bij de SER en was directeur van de OV Studentenkaart BV. In 1990 werd hij bijzonder hoogleraar aan de Erasmus Universiteit in Rotterdam.

"Professor Pim" liet in de media veelvuldig van zich horen, en schuwde de controverse niet. Op flamboyante wijze verkondigde hij zijn mening, die in de loop der jaren zijn neerslag vond in talloze publicaties.

Op 25 november 2001 werd hij gekozen tot lijsttrekker van Leefbaar Nederland. Sinds 20 januari voerde hij de Rotterdamse afdeling van deze partij aan, waarmee hij bij de gemeenteraadsverkiezingen een overtuigende overwinning boekte. Intussen brak hij op 9 februari met de landelijke partij, om twee dagen later de Lijst Pim Fortuyn te presenteren.

Met zijn boek "De puinhopen van paars" als leidraad begon hij aan een politieke opmars die op 6 mei op brute wijze een halt werd toegeroepen. Pim Fortuyn werd 54 jaar.
< Vorige         7001 t/m 7020 van 23934        Volgende >
 
Op 9 mei 2002
om 13:37 getekend door:
f.a.m... .c.w.a. .v.a.n. .d.o.n.g.e.n.
Dit is niet ok
Ik leefde ernaartoe Pim, om op jou te stemmen, ik ben 6 Jumi 1983 geboren dus eindelijk had ik stemrecht...
van elk woord wat jij zei heb ik genoten en ik was het op zeer veel van je standpunten met je eens.
Jij bent weg, maar je ideeën niet en daarom stem ik evengoed op je Pim, Jij was onze held die het zootje hier zou veranderen, ik hoop echter, dat de LPF nog steeds in staat is om dit uit te dragen, PIM JIJ BENT EN BLIJFT ONZE HELD!!! 
Op 9 mei 2002
om 13:35 getekend door:
B.a.r.t. .v.a.n. .S.l.u.i.s.
Dit is niet ok
Beste Pim,

We hadden echt het vertrouwen in jou en in geen ander !
We stemmen op je ! 
Op 9 mei 2002
om 13:34 getekend door:
F.a.m... .V.e.r.w.o.e.r.t.
Dit is niet ok
Pim, het is verschrikkelijk wat er geberut is. Heb er geen woorden voor.
Jij maakte voor mij de politiek interessant. Ik heb de politiek nooit echt gevolgd en nog nooit gestemt. Maar sinds jij je bezig hield met de politiek wilde ik gaan stemmen op JOU. Je had humor, charme en je was eerlijk. Jij durfde tenminste te zeggen wat veel mensen dachten en daar hield ik zo van. Maar blijkbaar mag dat toch niet in Nederland. Ook al zeggen we allemaal dat dat wel mag. Rust zacht Pim. 
Op 9 mei 2002
om 13:33 getekend door:
C.h.r.i.s.t.e.l.
Dit is niet ok
Beste Pim,
Alle woorden schieten tekort, om het Nederlandse volk uit te kunnen leggen wat een groot onrecht hen is aangedaan.Wij hebben je met veel plezier gevolgd.Ongekend en immens
scherp en glashelder voor iedereen.
We zullen jouw gedachtegoed als een schat bewaren en om de vier jaar uitdragen.Rust zacht en geniet straks maar lekker van het Italiaanse uitzicht. 
Op 9 mei 2002
om 13:32 getekend door:
f.a.m.i.l.i.e. .v.a.n. .B.R.A.G.T.
Dit is niet ok
Dit is onbegrijpelijk.
Een mening kan worden bestreden met woorden, niet met geweld.
Hopelijk vind je rust. 
Op 9 mei 2002
om 13:32 getekend door:
a.l.e.x. .e.n. .w.e.n.d.y.
Dit is niet ok
Beste Pim,
Wat ongelooflijk dat jij er niet meer bent. Vreselijk is het dat er zulke zieke mensen rondlopen die iemand ZOMAAR dood kunnen schieten. Onuitstaanbaar gewoon!
Heel veel sterkte voor je familie en je vrienden en wat jammer dat we stem nooit meer zullen horen.

9 mei 2002 G. Veldhuizen 
Op 9 mei 2002
om 13:31 getekend door:
G...L...B... .V.E.L.D.H.U.I.Z.E.N.
Dit is niet ok
Op 6 mei stierf Pim Fortuyn
Op 6 mei stierf de democratie
Op 6 mei stierf Nederland. 
Op 9 mei 2002
om 13:30 getekend door:
C.a.r.l.i.t.o.
Dit is niet ok
Pim, verschrikkelijk dat jij juist vermoord moest worden, je bracht juist leven in Nederland. Je zetten mensen aan het denken en nu is het onze taak om de dingen uittevoeren die jij wilde uitvoeren, maar dat door de pers je is ontnomen!!! 
Op 9 mei 2002
om 13:30 getekend door:
A.n.n.e.l.o.e.s.
Dit is niet ok
Het is afschuwelijk dat vele het begrip van de dagen voorafgaand (4 en 5 mei) nog steeds niet begrepen hebben. Mag zijn dood voor de rest de ogen openen.

Bastiaan 
Op 9 mei 2002
om 13:28 getekend door:
b.a.s.t.i.a.a.n.
Dit is niet ok
Pim, ik zou nooit op je hebben gestemd, maar ik vond je een markante en geweldige kerel!
Je was al een Queen! 
Op 9 mei 2002
om 13:28 getekend door:
M.a.r.c.h.a.
Dit is niet ok
Pim, eindelijk eens iemand die de taal van de gewone mens sprak.
W e zullen U missen...


Rust in Vrede 
Op 9 mei 2002
om 13:27 getekend door:
W.i.l.l.y. .P.e.t.e.r.s.
Dit is niet ok
Beste Heer Fortuyn rust in vrede. Mijn stem krijgt uw lijst zeker!

Hoogachtend,
A.J. Overvliet 
Op 9 mei 2002
om 13:25 getekend door:
A.n.n.e.k.e.
Dit is niet ok
Beste LPF leden gecondoleerd met
het verlies van jullie verguiste en gelievde voorman
Onze hele familie is er kapot van.
Wij hopen dat jullie als partij de kracht
die van Pim uit gaat in jullie partij kunnen houden en zijn denken kunnen
uitdragen. Volgens ons waren de
denkbeelden van onze Pim helemaal niet verkeerd.Maar door velen bewust verkeerd uit gelegd ,uit eigen belang?
Veel sterkte!
Onze stemmen hebben jullieal.
PIM UIT HET OOG ,MAAR NIET UIT ONS HART !!! 
Op 9 mei 2002
om 13:24 getekend door:
H.i.d.d.e. .v.a.n. .S.l.u.i.s.
Dit is niet ok
Pim, wij zullen je verschrikkelijk missen. 
Op 9 mei 2002
om 13:24 getekend door:
M.e.v.r... .J.M.C. .h.o.o.f.d.m.a.n.-.z.i.j.l.m.a.n.s.
Dit is niet ok
BEDANKT PIM-
KOMT ALLE NAAR IJMUIDEN.
GEWOON EEN PROTEST
HIJ MAG RUST HEBBEN.
MAAR DIT MAG NOOIT VERGETEN WORDEN;
PIM RUST ZACHT: 
Op 9 mei 2002
om 13:23 getekend door:
t.h. .w.o.l.b.e.r.s.
Dit is niet ok
ik wil de nabestaande van Pim Fortuyn heel veel sterkte en kracht toewensen om dit enorme verlies te kunnen dragen. ik kan het nog steeds niet geloven dat dit in Nederland zomaar kan. Er is een uniek mens gestorven en ik ben er van overtuigd dat hij ons land weer op de rails had gekregen. Pim wat zullen we je ontzettend missen ! 
Op 9 mei 2002
om 13:23 getekend door:
A.n.i.t.a.
Dit is niet ok
Al die linkse rakkers moeten nu de hand maar eens in eigen boezem steken. Ik walg ervan als ik Barend & Van Dorp zie op TVen zich afvragen of de pers Pim gedemoniseerd geeft, terwijl ze zelf voorop liepen !!! Ook de reactie van Jack Spijkerman & kornuiten heeft mijn volle aandacht. Zullen ze in kopspijkers nog steeds Pim gaan afzeiken, of zullen ze publiekelijk toegeven dat zij deels debet zijn aan het overlijden van Pim? Nee, waarschijnlijk zullen ze zich ook afvragen hoe dit in vredesnaam heeft kunnen plaatsvinden... 
Op 9 mei 2002
om 13:23 getekend door:
A.r.i.e. .G.e.r.s.e.n.
Dit is niet ok
Pim,

Het is zo raar om iemand nog twee minuten voor zijn dood te horen praten over de hoge leeftijd die hij zou gaan bereiken.

Je was, of bent, een aparte man. Ik weet zeker dat veel mensen achter je stonden. En staan. Velen durfde er alleen niet voor uit te komen. We zullen zien op 15 mei Pim, of deze mensen je ook na je dood zullen bijstaan.

Dat dit in Nederland heeft kunnen gebeuren is te gek voor woorden.

Bedankt Pim dat je Nederland wakker hebt geschud, inclusief de jongeren.

Welterusten Pim 
Op 9 mei 2002
om 13:19 getekend door:
s.a.n.n.e.
Dit is niet ok
Pim, je zal in gedachten altijd een groot man blijven. Rust in vrede.
Ik wil de nabestaanden en alle andere betrokkenen heel veel sterkte toewensen. 
Op 9 mei 2002
om 13:19 getekend door:
J.o.h.a.n. .d.e. .V.o.g.e.l.
Dit is niet ok
< Vorige        1 ... 348 349 350 351 352 353 354 ... 1197      Volgende >
Dit register is aangemaakt door:
beheerder
op 6 mei 2002

Contact met beheerder >
Contact met beheerder:


  annuleren

Register verlengen >
Voor dit register is het helaas niet mogelijk een boekje te maken.
Hou me op de hoogte
Wilt u op de hoogte gehouden worden als er nieuwe (nationale) registers geopend worden? Condoleance.nl biedt verschillende mogelijkheden om op de hoogte te blijven, zoals e-mail, Twitter en SMS. Foto